Jaunimo garantijos – visomis Europos Sąjungos kalbomis skambanti frazė, tačiau jaunam žmogui vis dar kyla klausimų – kas tai, kaip jomis pasinaudoti ir kokia jų nauda? Būtent Jaunimo garantijoms viešinti verslas kartu su viešuoju sektoriumi įgyvendina projektą „Naujas komunikavimo ir bendradarbiavimo modelis informavimui apie Jaunimo garantijų iniciatyvą“. Asociacija „Langas į ateitį”, viena iš projekto partnerių, rugsėjį pradeda renginių ciklą „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!“ ir kviečia jaunimą dalyvauti.
Visoje šalyje įvyks 60 renginių jaunimui, kuriuose bus populiarinamos Jaunimo garantijos – vyks teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, vizitai į įmones, pažintys su įvairiomis profesijomis ir regionų darbdaviais. Pirmasis renginys vyks rugsėjo 7 d. Marijampolės kultūros centro Dailės galerijoje. Susitikti ir pabendrauti su jaunuoliais atvyks Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovybė.
„Jaunimo garantijos – tai visas kompleksas jaunimo užimtumą skatinančių priemonių – nuo profesinio apsisprendimo, profesinio mokymo, darbo įgūdžių rėmimo iki verslumo skatinimo. Labai svarbu, kad jaunimas, ypač regionuose, ne tik sužinotų, kokias galimybes jiems siūlo valstybė, bet ir gebėtų jomis pasinaudoti“, – sako ministrė A. Pabedinskienė.
Renginio metu vyks protų kovos „Ar esi interneto guru?“, kurias rengia asociacija „Langas į ateitį“. Renginio dalyviai su Jaunimo garantijomis susipažins per patyriminį dinaminį užsiėmimą, kurį ves profesionalus lektorius, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas Mindaugas Vidugiris. Jo metu bus atliekamos kūrybinės ir struktūrinės užduotys, paremtos geštalto terapijos bei patyriminio mokymosi teorijos principais. Jaunuoliai ne tik dalyvaus interaktyviuose užsiėmimuose, bet ir lankysis įmonėje „Marijampolės pieno konservai“, susipažins su jos veikla ir dalyvaus diskusijoje su vadovu. Šį jaunuolių vizitą rengia Lietuvos pramonininkų konfederacija.
Kviečiame nedirbantį ir nesimokantį jaunimą dalyvauti šiame ir kituose projekto renginiuose!
Dalyvių skaičius ribotas, todėl registruotis į renginius prašome jaunimo darbo centruose (www.ldb.lt/jaunimui).
Renginio nuoroda Jaunimo garantijų „Facebook“ paskyroje.
Preliminarus artimiausių renginių grafikas:
Rugsėjo 7 d. 10 val. – Marijampolės kultūros centro Dailės galerija (Vilkaviškio g. 2)
Rugsėjo 16 d. 10 val. – Švenčionių jaunimo darbo centras (Vilniaus g. 22)
Rugsėjo 22 d. 10 val. – Trakų jaunimo darbo centras (V. Kudirkos g. 12A)
Rugsėjo 27 d. 10 val. – Vilniaus jaunimo darbo centras (Aguonų g. 4)
Rugsėjo 28 d. 10 val. – Šalčininkų jaunimo darbo centras (Architekto g. 4)
Spalio 13 d. 10 val. – Vilniaus jaunimo darbo centras (Aguonų g. 4)
Spalio 19 d. 10 val. – Kaišiadorių jaunimo darbo centras (Girelės g. 45A)
Spalio 21 d. 10 val. – Kėdainių jaunimo darbo centras (J. Basanavičiaus g. 18)
Spalio 24 d. 10 val. – Ukmergės jaunimo darbo centras (Vytauto g. 75)
Spalio 26 d. 10 val. – Jonavos jaunimo darbo centras (Chemikų g. 138A)
Spalio 27 d. 10 val. – Kauno jaunimo darbo centras (E. Ožeškienės g. 37
Jaunimo garantijų iniciatyva, kuria siekiama nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui per 4 mėnesių laikotarpį suteikti darbo, mokymosi ar praktikos pasiūlymą, Lietuvoje yra įgyvendinama nuo 2014 metų pradžios. Šiomis galimybėmis gali pasinaudoti kiekvienas jaunas žmogus iki 29 metų amžiaus.
Projektu „Naujas komunikavimo ir bendradarbiavimo modelis informavimui apie Jaunimo garantijų iniciatyvą“, kuris tęsis iki 2017 m. vidurio, siekiama prisidėti prie sklandaus ir kokybiško Jaunimo garantijų įgyvendinimo bei efektyvesnio nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių informavimo apie užimtumo galimybes.
Projektą įgyvendina Lietuvos pramonininkų konfederacija. Tarp jos partnerių – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos darbo birža, Jaunimo reikalų departamentas ir kt.
Liepą “Eurostato” duomenimis jaunimo iki 25 m. amžiaus nedarbo lygis Lietuvoje siekė 16,5 proc. (visos ES vidurkis 18,8 proc.).
Registruotas jaunimo iki 25 m. amžiaus nedarbas rugpjūčio 1 d. buvo 3,6 proc. (2015 m. rugpjūčio 1 d. – 4,3 proc.), jaunimo iki 29 m. – 4,7 proc. (2015 m. rugpjūčio 1 d.) – 5,4 proc.